Seuraa johtaa ja sen toiminnasta vastaa hallitus, johon kuuluvat kommodori, varakommodori sekä kahdeksan muuta jäsentä. Vuoden 2019 kokoonpanoon kuuluvat tässä esitellyt henkilöt.

Hallitus 2019

Heimo Valtonen

Heimo Valtonen

Kommodori, hallituksen puheenjohtaja

heimo.valtonen@kolumbus.fi
Puh. 040 545 0645

Marko Leino

Marko Leino

Varakommodori, Kiinteistöt

marko.j.leino@gmail.com
tukikohdat@tans.fi
Puh. 040 588 2820

Esa Karppi

Esa Karppi

Talous

esa.karppi@gmail.com
Puh. 050 529 3102

Heidi Heino

Heidi Heino

Koulutuspäällikkö, veneilykoulutus ja erikoiskurssit

Puh. 040 566 0874
hheidi.heino(AT)gmail.com

Jaana Haaramo

Jaana Haaramo

Junioritoiminta, Tarvikemyynti

jaanahaaramo@gmail.com
Puh. 040 536 2056

Jouni Mäkilä

Jouni Mäkilä

Koulutuspäällikkö, laivurikurssit (SNL)

jouni.makila@kolumbus.fi
Puh. 040 865 3044

Jari Leppänen

Jari Leppänen

Kilpailut, Katsastus, Koulutusalus

jari.leppanen1@icloud.com
Puh. 050 302 3572

Kai Schulze

Kai Schulze

Ruorin päätoimittaja

kai.schulze@saunalahti.fi
Puh. 044 090 6296

Sari Leinonen

Sari Leinonen

Hallituksen jäsen, hallinto

sihteeri@tans.fi
Puh. 040 551 7992

Heikki Laakso

Heikki Laakso

Tiedotus, Tietotekniikka

heikki_laakso@yahoo.com
Puh. 040 589 8455

Hallituksen avustavat toimihenkilöt

Carita Lahtinen

Carita Lahtinen

Jäsensihteeri

jasensihteeri@tans.fi
carita.lahtinen@gmail.com
puh. 045 678 5567