Seuraa johtaa ja sen toiminnasta vastaa hallitus, johon kuuluvat kommodori (puheenjohtaja), varakommodori (varapuheenjohtaja) sekä kahdeksan muuta jäsentä. Hallituksen jäsenet valitaan kaksivuotiskausiksi siten, että puolet hallituksen jäsenistä on vuorovuosin erovuorossa.

Hallitus

Jarmo Tuomiranta

Jarmo Tuomiranta

Kommodori, hallituksen puheenjohtaja, tiedotus

jarmo.tuomiranta@navigaatioseura.onmicrosoft.com
Puh. 0500 627 961

Marko Leino

Marko Leino

Varakommodori, kiinteistöt, tukikohtavastaava

marko.leino@navigaatioseura.onmicrosoft.com
tukikohdat@tans.fi
Puh. 040 588 2820

Esa Karppi

Esa Karppi

Talous- ja hallintoasiat, katsastus

esa.karppi@navigaatioseura.onmicrosoft.com
Puh. 050 529 3102

Heidi Heino

Heidi Heino

Veneilykoulutus ja erikoiskurssit

Puh. 040 566 0874
heidi.heino@navigaatioseura.onmicrosoft.com

Jukka Kalliosaari

Jukka Kalliosaari

Veneilykoulutus, junioritoiminta, Ruorijulkaisu

jukka.kalliosaari52@navigaatioseura.onmicrosoft.com
Puh. 0500 605563

Jouni Mäkilä

Jouni Mäkilä

Laivurikouluttaja, SNL:n yhteyshenkilö, kilpailutoiminta

jouni.makila@navigaatioseura.onmicrosoft.com
Puh. 040 865 3044

Janne Ruuti

Janne Ruuti

Laivurikoulutuksen koulutuspäällikkö, laivurikouluttaja

janne.ruuti@navigaatioseura.onmicrosoft.com
Puh. 040 733 3188

Tomi Häikiö

Tomi Häikiö

Koulutusalusvastaava, laituripaikat

tomi.haikio@navigaatioseura.onmicrosoft.com
Puh. 050 410 6705

Heikki Laakso

Heikki Laakso

Nettisivut, tietotekniikka, laivurikouluttaja

heikki.laakso@navigaatioseura.onmicrosoft.com
Puh. 040 589 8455

Tapio Soini

Tapio Soini

Pajasaari, tarvikemyymälä, tietotekniikka

tapio.soini@navigaatioseura.onmicrosoft.com
Puh. 044 505 4058

Hallituksen avustavat toimihenkilöt

Carita Lahtinen

Carita Lahtinen

Jäsensihteeri

jasensihteeri@tans.fi
puh. 045 678 5567