Seuraa johtaa ja sen toiminnasta vastaa hallitus, johon kuuluvat kommodori, varakommodori sekä kahdeksan muuta jäsentä. Vuoden 2020 kokoonpanoon kuuluvat tässä esitellyt henkilöt.

Hallitus 2020

Jarmo Tuomiranta

Jarmo Tuomiranta

Kommodori, hallituksen puheenjohtaja

jarmo.tuomiranta@gmail.com
Puh. 0500 627 961

Marko Leino

Marko Leino

Varakommodori, Kiinteistöt

marko.j.leino@gmail.com
tukikohdat@tans.fi
Puh. 040 588 2820

Esa Karppi

Esa Karppi

Talous- ja hallintoasiat

esa.karppi@gmail.com
Puh. 050 529 3102

Heidi Heino

Heidi Heino

Veneilykoulutus ja erikoiskurssit

Puh. 040 566 0874
hheidi.heino(AT)gmail.com

Jaana Haaramo

Jaana Haaramo

Junioritoiminta, Tarvikemyynti

jaanahaaramo@gmail.com
Puh. 040 536 2056

Jouni Mäkilä

Jouni Mäkilä

Opettaja

jouni.makila@kolumbus.fi
Puh. 040 865 3044

Jari Leppänen

Jari Leppänen

Ruorin päätoimittaja, Kilpailutoiminta

jari.leppanen1@icloud.com
Puh. 050 302 5572

Kalle Louhimo

Kalle Louhimo

Katsastus, Koulutusalus

kalle.louhimo@tans.fi
Puh. 040 136 3538

Tomi Häikiö

Tomi Häikiö

Kiinteistöasiat, laivurikurssien koulutuspäällikkö

tomi.haikio@gmail.com
Puh. 050 410 6705

Heikki Laakso

Heikki Laakso

Tiedotus, Tietotekniikka

heikki_laakso@yahoo.com
Puh. 040 589 8455

Hallituksen avustavat toimihenkilöt

Carita Lahtinen

Carita Lahtinen

Jäsensihteeri

jasensihteeri@tans.fi
carita.lahtinen@gmail.com
puh. 045 678 5567