Seuraa johtaa ja sen toiminnasta vastaa hallitus, johon kuuluvat kommodori, varakommodori sekä kahdeksan muuta jäsentä. Vuoden 2017 kokoonpanoon kuuluvat tässä esitellyt henkilöt.

Hallitus 2017

Heimo Valtonen

Heimo Valtonen

Kommodori, hallituksen puheenjohtaja

heimo.valtonen@kolumbus.fi
Puh. 040 545 0645

Jarmo Tuomiranta

Jarmo Tuomiranta

Varakommodori, talous- ja tiedotusasiat

jarmo.tuomiranta@gmail.com
Puh. 0500 627 961

Marko Leino

Marko Leino

Tukikohtaisäntä, kiinteistötoimi

marko.j.leino@gmail.com
tukikohdat@tans.fi
Puh. 040 588 2820

Reijo Manninen

Reijo Manninen

Veneilykouluttaja

reijo.manninen@tans.fi
Puh. 0400 817 334

Esa Karppi

Esa Karppi

Nuorisotoiminta, kilpailut

esa.karppi@gmail.com
Puh. 050 529 3102

Jouni Mäkilä

Jouni Mäkilä

Koulutuspäällikkö, laivuri- ja tutkakurssit SNL

jouni.makila@kolumbus.fi
Puh. 040 865 3044

Kalle Louhimo

Kalle Louhimo

Koulutuspäällikkö, veneily-, päällikkö- ja erikoiskurssit SPV. Koulutusalus Navis isäntä

kalle.louhimo@tans.fi
Puh. 040 136 3538

Kai Schulze

Kai Schulze

Ruorin päätoimittaja

kai.schulze@saunalahti.fi
Puh. 044 090 6296

Vesa Keinänen

Vesa Keinänen

Tietotekniikka

vesa.keinanen@gmail.com
Puh. 040 547 6799

Ilari Pitkänen

Ilari Pitkänen

Veneilykouluttaja, tarvikemyymälän hoitaja

ilari.pitkanen@tans.fi
Puh. 040 350 4838

Hallituksen avustavat toimihenkilöt

Leena Schulze

Leena Schulze

Jäsensihteeri

jasensihteeri@tans.fi
Puh. 040 963 6048

Sari Leinonen

Sari Leinonen

Sihteeri, tukikohtaemäntä

sihteeri@tans.fi
Puh. 040 551 7992