Seuraa johtaa ja sen toiminnasta vastaa hallitus, johon kuuluvat kommodori, varakommodori sekä kahdeksan muuta jäsentä. Vuoden 2018 kokoonpanoon kuuluvat tässä esitellyt henkilöt.

Hallitus 2018

Heimo Valtonen

Heimo Valtonen

Kommodori, hallituksen puheenjohtaja

heimo.valtonen@kolumbus.fi
Puh. 040 545 0645

Jarmo Tuomiranta

Jarmo Tuomiranta

Varakommodori, talous- ja tiedotusasiat

jarmo.tuomiranta@gmail.com
Puh. 0500 627 961

Marko Leino

Marko Leino

Kiinteistöt

marko.j.leino@gmail.com
tukikohdat@tans.fi
Puh. 040 588 2820

Reijo Manninen

Reijo Manninen

Koulutuspäällikkö, veneily- ja erikoiskurssit, SPV-aluejohtaja Hämeen piiri

reijo.manninen@tans.fi
Puh. 0400 817 334

Esa Karppi

Esa Karppi

Nuorisotoiminta, kilpailut, venekatsastus

esa.karppi@gmail.com
Puh. 050 529 3102

Jouni Mäkilä

Jouni Mäkilä

Koulutuspäällikkö, laivurikurssit (SNL)

jouni.makila@kolumbus.fi
Puh. 040 865 3044

Ilari Pitkänen

Ilari Pitkänen

Veneilykouluttaja, Tarvikemyynti

ilari.pitkanen@tans.fi
Puh. 040 350 4838

Kai Schulze

Kai Schulze

Ruorin päätoimittaja

kai.schulze@saunalahti.fi
Puh. 044 090 6296

Sari Leinonen

Sari Leinonen

Sihteeri

sihteeri@tans.fi
Puh. 040 551 7992

Hallituksen avustavat toimihenkilöt

Carita Lahtinen

Carita Lahtinen

Jäsensihteeri

jasensihteeri@tans.fi
carita.lahtinen@gmail.com
puh. 045 678 5567